VinOtaku

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » VinOtaku » Технофорум » Мої надбаннями в області СОРТУВАННЯ та КАТАЛОГІЗАЦІЇ інформації


Мої надбаннями в області СОРТУВАННЯ та КАТАЛОГІЗАЦІЇ інформації

Сообщений 1 страница 17 из 17

1

Зокрема Аніме, фільми, тексти, музика, фотографії та все інше що можна записати на диски та відсортувати...

0

2

Я користуюся програмою Where_Is_It та EXEL 2003 та мому сайті можна скачати заму програму та списки, які я вже систематезував В *.ctf та *.xls форматах вдповідно -
Завтра опишу свої та не свої думки з приводу того, чтому потрібно систематизувати і каталогізувати свою інформацію, і хто як це робить.
Якщо у когось є думки з цього приводу, будь-ласка відпишіться тут, буду вдячний.

Отредактировано KomandorKrek (2007-06-09 23:56:11)

0

3

Напиши, цікаво буде почитати. Мене особливо цікавить як можна виправдати використання екселю для таких цілей. І не вводи людей в оману :) Я майже всією молодістю пожертвував, шукаючи в інеті малюночки цієї „Were_it_is“. Програмка зветься, насправді, Where_is_it.

Отредактировано Юрко Савеленко (2007-06-09 23:55:50)

0

4

Юрко - Ну не треба говорити, що я когось ввожу в оману, бо це наклеп, те що я користуюся цими програмами - це правда і те, що мені подобається також і те що я не путаюсь у своїх дисках і архівах а завжди можу знайти потрібну мені інформацію - це також правда, от навчись слухати, тоді почуєш як я використовую ці програми у своїх цілях, чому мені не потрібні інші програми, бо я хочу не просто рекламувати певні програмні продукти(мені це до лампочки), я хочу рохповісти методику, свої думки і не тіьки свої.

починаю:

Найкраще, як на мене, дізнатись в якому вигляді знаходиться серіал, в якому форматі відео, наявність субтитрів чи супутньої інформації - це завантажити диск і подивитися як все записано, - але коли часто туди-сюди суєш диск він потроху царапається, крім того одразу кілька дисків не засунеш та й потрібен певний час, щоб диск прочитався.

-- ось саме WhereIsIt і створена для того, щоб за 30 секунд зробити віртуальну копію диску(яка займає від кількох кілобайт до мегабайта ), диск я кладу на поличку, і достаю лише тоді, коли хочу дійсно комусь щось скопіювати, чи сам подивитись. Весь, майже, процес пошуку по дискам я провожу віртуально з повним єфектом присуності диску у приводі.
-які можливості програми, крім того що вона копіює усі заколовки файлів, папок, іконки програм, типів файлів, слкдається враження що диск у сд- двд- ромі
-можливо вводити коментаріі до будь-якого файлу, папки або диску
-давати номер та назву дискам
-малюнки, фотографіі, зображення, іконки що є на дисках(якщо вибрати певну опцію) зменшуються до розмірів 128х128 пікселів та також зберігаються, їх можнна продивлятися не вставляючи диск, це особливо зручно дл мого каталогу фотографій 10 двд дисків з фотками за 2 роки займає на вінті 260 мб, і я візуально можу знайти фотографію яка мені потрібна(було би тяжко перебирати всі 10 дисків імїя файлу чи дата не допоможуть згадати фотографію тільки очима шукаю фотографії)
- з музикальних файлів mp3 зберігається інформація, що в тегах
- диски окрім того всі нумеруються.
- шукати щось можна або вручну передивляючись всі диски, на яких можливо є потрібна інформація, чи за допомогою пошуку
-)пошук тексту проводиться не тільки по назві файлу чи папки, а й по коментаріям, в результаті пошук видає диски та папки на яких потрібна інформація є.

я НЕ користуюся якимись складними функціями програми та спеціальними можливостями, хоча такі є і мені абсолютно вистачає мінімальних функцій.

Наприклад, якщо я записую диск з аніме - диск двд записується в мене десь 7 хв, потім після запису диск виїжджає - я всовую його назад - завантажую WhereIsIt нажимаю кнопку, вписую назву диску і через хвилину диск виїжджає і вже має номер, назву вся інформація про нього та про записані на ньому файли в мене на комп"ютері а диск у коробочці. Як бачите -багато часу додавання диску до віртуальної коллекції не займає і у будьякий час, навіть коли диск розлетится на куски можна дізнатися у точності що на ньму було і у якому вигляді.

--доречі диски свої почав нумерувати задовго до того, як в мене появився двд-привід, тож дисків було багато - леди не розубився
--друга причина того, чому потрібно мати каталог з назвами того що в архівах - це для того, щоб не записувати по кілька разів одне й те саме,
  наприклад - нещодавно я вирішив - якщо я дізнаюсь про альтенативну назву якогось аніме - одразу додам її в коментарій, оскільки було що в одному варіанті записам    "оборотні", а у іншому "Jin-Roh", було таке що одне й те саме записував по 4-ри рази :/  тепер перед тим, як щось записати - я запускаю пошук по всім своїм дискам і шукаю чи нема повторів.
--ще одна причина, чому варто користуватися якоюсь програмою каталогу дисків, це тому, що підписати диск іноді не вдаються у повному об"ємі інформації, яка на ньму є. якщо постаратися то можна і підписати, але прочитати вже буде дуже важко :)
--наступна прчина - довше зберігаються ті диски, до яких рідше торкається рука людини :)

Юрко - якшо маєш бажання - опиши принцип каталогізації через свою програмку, які її переваги, недоліки, скільки часу займає заповнення бази

от наприклад, якщо серіал займає в мене 2 диски і частину третього, то у мене так по порядку три диска і розташовані, щей видно все, що знаходиться на третьому диску додатково.

Про те, як я викорустовую EXEL розповім наступним разом, бо дуже вже хочу спати :cool:

0

5

Статья по теме
Несколько советов начинающим «анимеводам»

Я сам тоже не далеко ушёл от звания «начинающего», но в отличии от многих, во мне есть жилка «структуризатора» . (Это не касается порядка в моей квартире ^_^)
Итак, вы решили собирать свою коллекцию аниме. Или уже начали. При этом, возникают, порою, нелепейшие вопросы. На которые многие (ваш покорный слуга в том числе, в своё время), дают совершенно неверные ответы.

Не экономьте на болванках. Нет большего горя, чем увидеть, что столь вами любимый диск с 140-ой (любимой!) серией SM вдруг перестал читаться. Разница в цене составляет копейки. (простите, рубли). Экономить на этом – это всё равно, что экономить на месте, и перегонять видео из mpeg2 в rm.
Не экономьте на коробках. Есть соблазн взять лысые болванки «на шпинделе»... Задумайтесь, что коробочки тоже стоят денег. А хранить диски в пакетиках/стопочкой – ещё большая глупость, чем в п.1. Так что лучше брать «боксовые» диски.

Это моё личное мнение, но меня slimbox'ы раздражают.
Пользуйтесь Multisession. Не стоит, обнаружив, что ваше новое приобретение занимает всего 500 мегабайт в срочном порядке искать «мусор», которым забить оставшееся место. Лучше используйте multisession и оставьте диск открытым. Всё равно потом найдется вещь, которая «влезет» (речь, разумеется идет о месте «>50Mb»)
(мой коментарий - честно говоря никогда не дописівал диски, поєтому считаю мультисесию полезной только на RW дисках)
Каталогизация и еще раз катологизация. Желательно ввести сквозную нумерацию дисков. Завести список «Диски», где писать содержимое и (вот это не тривиально, но пригодится, когда количество дисков превысит пару десятков) свободное место на диске (или статус «Закрыт»). Обязательно ведите список «по вещам». Может так получиться, что одна вещь будет раскидана по многим дискам.
Стандартное оформление. Обязательно делайте оформление стандартным. На «боковинке» обязательно указывайте номер. Диски надписывать желательно тоже стандартно. Скажем, номер вверху, содержимое внизу. Если диски надписаны, печатать (рисовать) обложку целиком не обязательно. Можно просто убрать бумажку, так, чтобы была видна надпись на диске. А вот боковинки делать очень желательно.
Разделяйте коллекции. Не стоит путать коллекции аниме с, скажем, музыкой, или даже, мангой. Ведите отдельный католог, отдельную нумерацию.
Прячте от пауков. При публикации в сети прячьте каталог с аниме от поисковых машин. Обычно очень раздражает, когда в результатах поиска информации по аниме появляются списки.

Спрятать от поисковика католог очень просто:
Предположим, у вас список аниме лежит в каталоге list.
Тогда поместите в корень сайта файл robots.txt следующего содержания:
User-agent: *
Disallow: list
Не давайте диски. Даже если вы горите желанием поделиться своей коллекцей с другими, не давайте диски «на руки». Их потом очень сложно вернуть (особенно в целом виде). Лучше просто перепишите (им) на винчестер.
Repair. Если в какой-то момент вы видите, что диск начал плохо читаться, на нём есть царапины (особенно со стороны «морды»), если диск «один раз не прочитался, а потом читается», то срочно бекапьте. Т.е. создавайте копию. Кстати, оригинал потом можно смело давать на руки.
(мой коментарий - со своей стороні еще доавлю, что если уже создаёте свой каталог - желательно делать резервные копии самого каталого)

З.Ы. статья взята  по адресу с сайта shounen.ru -> HOWTO: хранить аниме мои благодарности ее автору

0

6

справді, програмка Where_is_it дуже зручна.. сам користувався... (якщо хтось хоче можу записати.. вона займає зовсім трохи місця...) особливо мені сподобалися коментарі... а то сидиш і думаєш "що це воно таке"... програмка чудова!!! Рекомендую!!!

0

7

Ні, ну я зараз двого матюгався: писав довго-довго своє повідомлення, а цей дурний форум сказав, що мій час стік і я все втратив! Сьогодні мені вже не вистачить наснаги все писати спочатку, напишу завтра.

0

8

Ну що ж, напишу і я.
По-перше, Командоре, ти невірно зрозумів, щодо „Не вводи людей в оману“. Я мав на увазі, що через те, що ти помилився в назві я довго нічого не міг знайти про ту програму. Хоча я того самого вечора побачив, що ти виправив помилку, отже все гаразд :)

Далі. Я викладу спочатку загальні думки і принципи щодо питання, а потім ропзовім про те, як я все роблю за допомогою своєї програмки. Хочу зауважити, що облік, наприклад, музики, відрізняється від обліку аніме, отже програмна автоматизація цієї справи — зовсім інша. Тому я вестиму мову лише про облік аніме.

Розглянемо спочатку декілька незалежних аспектів проблеми, кожен з яких дає певні можливості на вибір. Комбіанції цих можливостей будуть предметом мого викладення. Ці аспекти незалежні одне від одного, але вкупі дають непогану картину всієї ситуації.

1. Облік назв або файлів?
Це дві сталі течії в обліку аніме. Відома службе ANIDB (wwwanidb.net), яка дозволяє складати свій список аніме, працює саме з файлами. Додаючи аніме до своєї колекції, користувач додає файли, які представляють це аніме. Це має як свої переваги, так і недоліки. Як на мене, то облік аніме це, насамперед, облік назв. Якщо є певна програма автоматичного обліку (далі ПАО), то користувач хоче швидкі відповіді на питання „Чи є у мене аніме Х?“, „Що я зараз дивлюся і де я зупинився?“, „Які аніме, що я про них чув, мені треба знайти?“ і так далі. Відповіді на ці запитання містять назви цих аніме. Навіщо мені знати щось про файли? Ця інформація зайва. Мене цікавить аніме, а не технічні деталі. Адже я можу програвати всі формати, треба лише мати хороші програми, я завжди дивлюся японською з англ. субтитрами, а якщо ні, то я свідомо зробив цей вибір, коли завантажував або тримував аінме від когось. В виняткових ситуаціях я завжди можу скористатися полем „зауваження“, або подібним, яке є в ПАО.

2. Облік аніме або облік носіїв?
Трохи схоже на попереднє, але дещо інше питання. На перший погляд здається, що ці дві оживості симетричні, або мало відрізняються. Це частково так, але є й відмінності. Мені здається, що якщо ПАО орієнтована на носії, то вона не дуже придатна для обліку аніме. Ще раз: мене не хвилює, які у мене є диски, мене хвилює яке у мене є аніме, а потім вже, як воно зберігається. Тобто не носій -> аніме, а аніме -> носій. Звісно, технічно можливо шукати аніме через носії, але це просто не зручно. Якщо я працюю з ПАО, то я хочу бачити перелік аніме, а не перелівк „диск 1“, „диск 2“ і так далі. Мабуть програми, що працюють з носіями не такі дурні, але це не впливає на фундаментальну ідею. Наприклад, якщо я хочу додати аніме, яке я не зберігаю, а просто колись бачив, як це зробити в програмі Where is it? Чи є там така можливість? Наскільки я зрозумів, основна ідея там — саме сканування існуючих дисків. А якщо диск не існує?
Якщо ж вести облік аніме, то це зовсім не робить облік носіїв неможливим. Просто філософія, згідно з якою зроблена ПАО інша, більш зручна, як на мене.

3. Облік на власній машині або в інтернеті?
Дуже складне питання, про яке можна довго говорити і сперечатися. Скажу лише, що я віддаю перевагу „золотій середині“ — гібридному зберіганню даних про колекцію, тобто у себе і в мережі, звичайно, за наявності відповідних механізмів синхронізації.

Ну і решта. Як щодо того, як саме зберігається облікова інформація? Скільки це файлів? 1, 2 або 200? Як саме зберігає, наприклад, Where is it, ці образи дисків? Якщо в окремих файлах, то тоді кепське діло. Особливо ця проблема ускладнюється, якщо використовувати декілька незалежних програм, як наприклад Where is it разом з Екселем. У цьому випадку маємо щонайменше 2 файли які треба якось (вручну) снхронізувати. Помилки або неточністі інформації або синхронності виникнуть дуже швидко і їх буде важко помітити.
Отже це не діло. Технічним вирішенням задачі обліку аніме є спеціалізована ПАО, яка містить всі необхідні функції не розпорошуючи їх по різних програмах. Така спеціалізована система буде зберігати все в одному місці, в зручному для майбутнього форматі і, головне, міститиме спеціальні функції притаманні світу аніме, яких ніколи не може бути в загальних програмах, як наприклад Ексель. Звісно, ці загальні, універсальні програми містять елементи які можна кобінувати і отримувати майже такі самі ефекти. Але ці комбінації і їх використання будуть доволі складними і незручними.

Отредактировано Юрко Савеленко (2007-06-11 19:38:15)

0

9

Про мою технологію обліку.

Я використовую лишу одну програму власного виробництва, яку пропоную і іншим: Перегляд-А. Докладно про неї почитати та подивитися на рисунки можна на сторінці програми, всі вже мабуть бачили посилання. Я дам приклад того, як я все роблю.

Ситуація 1.

Я почув від кого про певне аніме А. Я читаю про А трохи в інтернеті, питаю інших людей і вирішую, що теж його хочу.
В свої програмі я маю спеціальний окремий перелік бажаних аніме, тобто таких, що у мене іще немає. Я додаю інформацію про А в цей перелік: необхідно додати лише назву, можливо додати ще тип (ова, серіал, фільм...), кількість серій, кількість проглянутих серій, виробника, рік, зауваження та інформацію про зберігання (двд, жорст. диск, тощо).
Я завантажую А. Коли А завантажено, я маю лише натиснути на одну кнопочку і А пересувається в загальний перелік моєї колекції. На даний момент А знаходиться на жорст. диску що і записано в програмі, якщо клацнути на А.

Ситуація 2.

Я завантажив або отримав 200 ГБ аніме і хочу частину записати на диски. Але частина цього аніме вже записана на диски і я не пам’ятаю яка саме частина. Я відкриваю програмку і клацаю в аніме яке на моєму ЖД. Якщо серіал вже на двд, то я його видаляю, якщо в полі „носій“ записано щось інше, то записую на двд і поновлюю інформацію в програмі.

Цікава деталь: в мої програмі користувач сам може укладати список можливих типів носіїв, а потім використовувати ці власні значення. Наприклад я можу вибирати такі носії (серед іншого): двд, двд : папка 1, двд : папка 2, жорст. диск, зовн. жорст. диск. Тобто можливо виконувати з цією функцією певні фокуси, як то зберігання не лише типу носія, а і його місцезнаходження (папка 1, папка 2). Якщо треба, користувач може додати двд : коробка А або двд: позичив. Можна навіть бути ще хитрішим — якщо записано двд : позичив, то в зауваженні до аніме можна записати кому саме. Коли диск повертають, то можна знову записати двд, або двд : десь там.

Цю функцію, нажаль, не видно на поточних рисунках, це вбудовано в останню версію програми, над якою я зараз працюю і яку ще не можливо завантажити.

Ситуація 3.

Я завжди дивлюся декілька серіалів одночасно і ніколи не можу запам’ятати де я зупинився. В моїй програмі є ще один перелік — перелік поточного перегляду. Якщо, наприклад, в моїй колекції 220 аніме, то було б не зручно кожного разу шукати те що я дивлюся в цьому довгому списку, а в окремому переліку, де 3-4 аніме одразу все видно. Програма тому і зветься Перегляд-А, бо спочатку була дуже проимітивною і слугувала лише помічником-запам’ятовувальником :) де я зупинився. Коли я дивлюся аніме, то програмка залишається на задньому фоні і щоразу коли я подивився чергову серію мені треба лише натиснути на кнопочку і кількість проглянутих серій збільшуєтся.

Ситуація 4.

У мене багато аніме, а я не бачив і половини. Що дивитися наступним? Що я ще не дивився? Програмка зручно показує мені, за допомогою маленького зображення збільшувального скла, всі серіали, які я ще не дивився (порівнюючи загальну кількість серій з переглянутою кількістю). Все дуже наглядно і зручно. Спеціальна кнопка додає обране аніме в перелік поточного перегляду і свято починається.

Ситуація 5.

Петрик запитує мене, яке у мене є аніме. Я натискаю одну кнопочку і моя колекція зберігється в хтмл-файл, який я надсилаю Петрику або розміщую на якійсь конференції. Також, в цьому файлі буде перелік того, що шукаю я, щоб всі одразу бачили, якщо хочуть обмінюватися.

----

Також, в новій версії буде можливість напівавтоматичного додавання нового аніме: всі дані будуть завантажуватися з анідб, тобто не потрібно буде передруковувати назву і так далі.
Облік носіїв дещо слабенький, але повністю забезпечує мої потреби. В такому вигляді як він зараз, облік носіїв відповідає на наступні питання: як зберігається? і де зберігається?. Щодо пошуку саме дисків, то я просто пишу на них назви аніме і які серії. Наприклад, якщо А зберігається на 2 двд, то ці диски в одній папці поруч, на одному стоїть „А 1-16“, а на другому „А 17-26“. Ніякої нумерації, просто назви, все просто і зручно.
Так само, як і у випадку з носіями, користувач може задавати власні категорії аніме, наприклад серіал, ова, фільм, або, додатково, спецвипуск, не аніме, початок/кінець, AMV, ...

Все, мабуть. Давайте обговорювати.

0

10

Мій текст буде на кшталт коментарій - відповідь, на різноманітні теми і оглядатиме різноманітні сторони одного питання

"Як на мене, то облік аніме це, насамперед, облік назв."  - частково згоден,  але це не все.
Навіщо відриватись від реальності -  відірвавши шматочок зі світу не побачиш цілий світ - аніме безпосередньо пов"язане з файлами, і якщо треба знайти якесь аніме - будеш шукати саме файл(через назву :) )або певну кількість файлів, крім того якщо хтось питає скільки дисків мені давати для запису я завжди можу підрахувати загальний об"єм інформації(не вставляючи диски у привід) на відміну від того, хто зберігає тільки назви. Зв"язок має бути.

Які аніме, що я про них чув, мені треба знайти?“ для цього можна вести текстовий файл - у мене десятки текстових файлів для пошуку різної інформації - музики, фільми, книги, і таке інше - навіщо мені для аніме робити вийнятки - я роблю так як звик це просто, крім того я можу вписувати набагато більше коментарів до тої інформації, що шукаю, ссилки, назви властивості, якщо наприклад для сайта http://files.desu.ru я створив окремий файл (бо з нього багато скачую) в якому я визначаю порядок що за чим я буду качати, до яких речей зїявилися субтитри, де ще не всі серії, добавляю ссилку, таке інше. у створеному мною файлі я не обмежений. У мене навіть папка на диску є, призначена тільки для аніме - куди попадає текстова інформація, музика, картинки, серіали, кліпи тощо.

"я завжди дивлюся японською з англ. субтитрами, а якщо ні, то я свідомо зробив цей вибір" - У будь-якому  разі - я вважаю, що Українська чи російська мова нічим не гірша, а навіть краща і не маю намірів закривати очі на укр-рус переклад субтитрів, чи назви, тому бажаю мати усі існуючі назви аніме у себе в списку. навіщо комплексувати і вважати що ансаб завжди каращій ніж переклад рідною мовою, я для себе визначив - що якщо я не можу дивитися оригнал - то дивлюся у тому вигляді, у якому можу отримати, віддаю перевагу(так історично склалось) російським сабам, але й іншими перекладами не гидуюсь. Адже переклад - це праця людей, переважно самоініціативна, неоплачувана, в переклад вкладені зусилля і старання щоб пелегшити іншим сприйняття, та зробити перегляд взагалі можливим. В мене в планах звичайно є навчитися японському і дивитися в оригіналі - але це не те ж саме, що дивитися з ансабами.

Where is it - зберігає інформацію в один файл, правда я зберігаю кілька файлів різних каталогів(фільми і аніме у тому числі, фотографії, документальні фільми, музику.)

Чи є у мене аніме Х?“  -   ніколи не шукав аніме продивляючись список - для цього є кнопка пошуку. Хоча вчора вирішив покопатися у налаштуваннях програмки - виявляється можна створювати на кожен серіал прапорець - і виставляти на ті диски - де він знаходиться - потім продивлятися лише прапорці - ось і виходить весь сенс твоєї програми у маленькій можливості, де проглядаючи прапорці бачиш лише назви аніме, крім того можна міняти колір прапорців і форму. Крім прапорців є ще категорії які можна використовувати для їншої мети, наприклад - вказувати, що вже почав дивитися серіал, в коментаріях вказувати скільки серій подивився і т. д. і т. п. (і нічого зайвого вводити не потрібно та інші програми теж)хоча навряд чи я буду користуватися твоєю програмою чи функцією в Where is it - бо мені більше подобаються можливості EXEL - ось вони:

поясню:

"міститиме спеціальні функції притаманні світу аніме, яких ніколи не може бути в загальних програмах, як наприклад Ексель" - дивно таке чути від програміста - оскільки ексель - це електронна таблиця, а усі бази данних мають в своїй основі таблиці, тобто систему таблиць, таким чи іншим чином повїязану між собою, не завжди показуючи це користувачу, але програмісти про це мають знати.
Зазначу, що теж є програмістом і знаю багато особливостей програмування, зокрема баз данних, і навіть був призером обласної олімпіади серед програмістів, хоча й не працюю за профілем.

ексель це просто спосіб певним чином організувати інформацію, а те чи бачить ці можливості та чи інша людина це вже питання другорядне.

я визничив, що для нормальної систематизації свого аніме архіву мені потрібно знати таку інформацію: заміню аніме на А.
1 номер диску на якому храниться певне А.
2 назва англійською
3 назва російською
4 кількість серій
5 загальний розмір цього А.
6 коментарій (іноді рік іноді режисер, іноді японська назва, іноді де лежать саби - я їх міг пізніше скачати, чи коментарій що аніме не докачене чи якась серія бита...)

тепер зробивши таку "шапочку" в таблиці я її зафіксував, а сортувати інформацію можу по будь-якому полю. Мені іноді стає у нагоді ця функція, її в твоїй програмі нема.

"У цьому випадку маємо щонайменше 2 файли які треба якось (вручну) с(и)нхронізувати. Помилки або неточністі інформації або синхронності виникнуть дуже швидко і їх буде важко помітити." - це залежить від того як організуватись. Наприклад коли Where is it робить копію диску - тут помилки бути не може (Where is it  це в мене другий-"первоисточник" данних після фізичних дисків), а в ексель я копіюю вже інформацію з Where is it (CTRL+C, CTRV+V) тут теж важко допустити помулку, хоча помилку можна допустити завжди але Where is it - я користуюсь не як каталогом, а як віртуальним доступом до диску - список аніме в мене в екселі. можеш скачати список з мого сайту і подивитися я там все просто і без обмежень - хоч добавляй комірки хоч видаляй, дописуй що хош і де хош, однією кнопкою можна відсортувати по любому полю...

"Я завжди дивлюся декілька серіалів одночасно і ніколи не можу запам’ятати де я зупинився. " я вважаю, що коли я не додивився і вертаюсь знову до перегляду - я краще проклікаю знову кілька серій, заодно нагадаю події, і знайду місце, походу, на якаму зупинився. Але переважно дивлюся аніме залпом, тому це питання для мене не критичне, крім того не люблю дивитися кілька серіалів одночасно - це заважає погрузитися у той світ, що створений і розкривається передомною в конкретному А.

А ще я не ставлю собі конкретних планів що дивитися далі - я ж не робот. Я дивлюся аніме під настрій, зараз планую до кожного аніме прикріпити картинку та жанр, з сайту wwwworld-art.ru по картинці добре згадуються про що аніме крім того перед тия як закачувати якесь аніме я намагаюсь подивитись його рейтинг, почитати коментарі, отже коли мені захочеться щось передивитися - я вже приблизно знаю що.

0

11

Якщо я шукаю певне аніме, то я точно не шукаю файли — пошук закінчується диском, на якому всі ці файли є, або диском, що лежить поруч з першим, я вже наводив приклад щодо цього. Про скільки давати дисків на запис згоден, але якщо подивився і завантажив багато аніме, то можеш по кількості серій з непоганою точністю сказати скільки це займає місця. Звичайно, це не виправдання, було б корисно мати таку інформацію в ПАО. Може, колись і зроблю.

Про бажане аніме не можу погодитися. А скільки у тебе таких файлів саме для аніме? Ти наводиш приклад, про 1 файл для конкретної сторінки, виходить що у тебе більше ніж 1 файл? Хіба це зручно? По-перше, знову ж таки небажаний розподіл інформації по багатьох файлах, по-друге, проблема пошуку. По-третє, я, наприклад, міркую так: коли я читаю опис якогось нового аніме і воно мені подобається, то я просто записую, знову ж таки, назву, тип, кількість серій і хто зробив. А потім вже, в процесі пошуку (а зазвичай я завантажую з однієї сторінки, ну може з двох), я вирішую про те, чи хочу я саме цю версію, такою мовою і так далі. Тобто, щоб запам’ятати, що я хочу мати знову ж таки достатньо записати назву.

Звісно укр. і рос. мови не гірші. І я дивлюся лише з англ. субтитрами не через те, що вважаю англ. мову більш суперовою, чи щось таке. По-перше, я так робив з самого початку і просто звик. Також мій електронний світ аніме (де я завантажую і так далі) складається здебільшого з англомовних сайтів. Це просто так є, це суб’єктивно, тут немає що обговорювати. Але є ще і об’єктивний аргумент: перклади українською або російською часто, дуже часто, роблять з англійської, а це вже занадто багато кроків перекладу. Англійські субтитри перекладені з японської і тому є найкращими. Звісно, якщо укр. переклад теж оригінальний, то без проблем. Але таке зустрічається дуже рідко. Тому я не хочу бути в кінці зіпсованого телефону і обираю англійські субтитри.

Навіть якщо Where is it, зберігає все в один файл, то у тебе щонайменше 2 файла (інший екселевський). Звичайно, можна копіювати через ктрл-в, але це все ручна робота, ключове слово — ручна. Особливо, якщо треба щось зкопіювати 10 разів, то швидко набридає. До того ж, для не дуже складних операцій потрібно працювати з двома (а може і більше, якщо відкривати всі ті текстові файли) програмами. Не дуже ергономічно.

Так, ексель електронна таблиця. Але через це вона занадто універсальна. Я можу олівцем намиалювати і записати набагато більше ніж ексель. Але чомусь ми все рівно користуємося програмами. Суть проблеми полягає в наступних реченнях, ще раз: „Звісно, ці загальні, універсальні програми містять елементи які можна кобінувати і отримувати майже такі самі ефекти. Але ці комбінації і їх використання будуть доволі складними і незручними.“. Знову ж таки твій приклад: твій облік бажаних аніме, це складна комбінація ексель+текстові файли+мабуть ще щось. Воно можливе, але складне і незручне. Спробуй також поставити себе на місце користувача, наприклад 17-ти річної дівчинки. Якщо вона хоче вести облік свого аніме. то вона точно не хоче вигадувати такі складні схеми роботи. Вона хоче клацати на готові кнопочки і одразу бачити результати. Проблемка в тому, що багато людей, і ти, нажаль, теж, хоч і програміст, думають про свою ситуацію, як вони роблять і, головне, як вони вміють робити. Ти може і вмієш зробити щось гарне з екселем, а інші, наприклад та сама дівчинка — ні. Та що там, я теж не вмію нічого робити з екселем. Я думаю не лише про себе, а й про користувачів, про те, як пересічній лудині було б зручно і приємно(!) вести облік аніме. Про пошук: у мене теж є пошук, може ти не помітив. І навіть не кнопка, а одразу пишеш і воно шукає, щоправда лише за префіксом.

Взагалі, всі дані які ти зберігаєш в екселі, я зберігаю теж, ну може з маленькими відмінностями. Все видно ни рисунках до Перегляду-А. Важливим елементом у мене є кількість вже проглянутих серій. Сортування за кожним параметром... Як на мене, то ця зручність трохи ілюзорна. Мені вистачає сортування за назвою. Хоча, щоб точно сказати, треба спробувати.

Про перегляд і запис де я зупинився. Може, ти трохи невірно зрозумів. Не те щоб я не додивився серіал, ця функція — на кожен день. Я кожен день щось дивлюсь, але все рівно не можу згадати (якщо дивлюся на файли) де я зупинився. Зазвичай серії просто понумеровано, назви файлів не містять назви серій. Занурюватися в світ аніме... Не часто таке зі мною буває. Спочатку було, коли я був початківцем, але початківці не помічають, що більшість аніме примітивне і є ширпродуктом. Якщо мені в руки потрапляє гідне аніме, то його я теж дивлюся не паралельно з іншими. І звичайно я не ставлю планів, що дивитися далі. Але ж коли закінчуєш перегляд, то починаєш щось інше. А тоді вже треба вибирати. Ну, звісно, якщо є з чого. У мене є, навіть забагато вибору, тому і треба приймати рішення.

Загальне зауваження. Кожен з нас дивиться на все це із своєї практичної точки зору. Справа в тому, що і ти і я вже певний час використовуємо власні підходи до ПАО аніме і звикли до них! Якщо ж привчити когось до моєї програми, до ця людина теж буде за неї. Якщо привчити когось до екселю, то їм буде важко уявити щось інше. Центр ваги нашої дискусії пересувається на ексель, адже ти сам пишеш, що Where is it, не для каталогізації. Я помітив, що багато людей використовують ексель. Але я продовжую наполягати, з наведених вище причин, що це помилка. Спеціалізоване ПЗ завжди краще. Перегляд-А має не так вже й багато функцій і тому не є найкращим прикладом який можна протиставити екселю (хоча і не є „не прикладом“), але якщо написати більш потужну програму обліку аніме, то ніхто екселем користуватися не буде. Якщо б це було не так, то облік всіх речей в світі вівся б в екселі, а це не так. :) Я із задоволенням продовжуватиму цю дискусію.

Отредактировано Юрко Савеленко (2007-06-12 23:57:51)

0

12

Щоб всі знали, про що йдеться.

http://www.systema10.org/rizne/pav3.png

0

13

Так я згоден з тобою, що людина, яка не має наміру вивчати можливості різних програм, створювати власну систему катологізації, буде цілком задоволена твоєю програмою, особливо, якщо її добренько доробити. Є в мене кілька пропозиції, можливо й не тільки в мене, але це пізніше.

Крім того ти пишеш про ручну роботу, хоча в твоїй програмі не менше ручної роботи ніж у мому ексель каталозі. І копірувати приходиться лише один раз так як і в тебе один раз заповнив - і користуйся. А на список в Where is it я взагалі майже часу не витрачаю, але те, що він в мене є часто мені дуже допомагав, коли я шукаф супутню з аніме інформацію, кліп, картинку ост... крім того якщо користуватись тільки пошуком то і єксель не потрібен - я екселем став користуватись коли мені треба було дати другу список свого аніме, а для моїх потреб достатньо і віртуальноїї бібліотеки дисків Where is it .
Також згоден з тобою що люди звикають до того, чим користуються, в цьму проявляється концерватизм, хоча я і вважаю це певною долею
"наркоманії" але також концервативно користуюся певними програмами, наприклад Frigate - файловий менеджер, яким я користуюся не подобається багатьом, але є й вийнятки серед моїх друзів.

Куди ми зайшли
Доречі цю тему я створював не для відстоювання чийогось конкретного способу щоб сказати що тільки мій найкращій - це неправильно
Правильно - це щоб багато людей поділилися своїм досвідом, думками, практикою як вони виходять з ситуації анархії
І кожен сам зробить свій свідомий вибір, залишитись при свому - чи взяти за основу чиїсь надбання и частково використати ідеї. Ніякого тиску на кшталт хтось робить неправильно - лише я молодець роблю правильно - робіть як я. Звісно в спорі народжується істина, я, доречі, проникся деякю мірою необхідністтю твоєї програми(покищо не для мене, ала все ж), і від Where is it і від Екселю поки відмовлятись не збираюсь бо маю набагато більше свободи і можливостей, коли можливості твоєї програми досягатимуть професійного рівня тоді і нею можливо користуватимусь, але поки-що працюй, твоя ініціатива заслуговує похвал. :cool:

Із пропозиції, які би мені хотілось би бачити у твоїй програмі:
1) в тебе спрова є досить місця - може знайдеш спосіб розмістити там картинку з аніме(де її брати - питання другорядне, але маленька іллюстрація і можливість ця дасть велике задоволення при користуванні каталогом)
2) добав можливість вводити альтернативну назву, наприклад на словїянській мові.
3) що начить зірочка??? можливо зробити кілька іконок, і дати можливість давати їм назву і назвати прапорці, тобто зліва можна до серіала прикріпити кілька прапорців, яка, наприклад будуть означати що : серіал а)переглянутий б) з ан сабами в) це комедія г) серіал зараз  в когось а не в мене чи щось таке...
4) добав десь справку, про автора, FAQ, версію, ...
5) заміни "редагувати матеріал" на "зберегти зміни", бо редагувати можна і без кнопки, а кнопку нажимати треба коли вже все змінив.
7) яке значення тієї галочки, що стоїть між третьою і четвертою кнопкою знизу??? я роумію, що видвлити не вдається без галочки, і що підказка каже про запобіжник видалення, але це не зручно якщо хтось допустив помилку - то на автоматі - його ніякий запобіжник не врятує - краще створи ще одну закладку після "всі", "бажані", створи щось типу "корзина" чи "в історії" куди будуть переміщатися ці списки а вже там їх можна буде видалити повністю
8) я працюю в ХР, і умене сикакує консольне вікно ДОСа, чесно кажучи достає - ти не знаєш к зробити, щоб воно в звернутому варіанті запускалось і не маячило? Я так розумію ти на яві пишеш?
9) умови - в мене в текстовому варіанті може зберігай не як TXT а як HTM - не потрыбны спец програми для читання. бо в мене були проблеми з кодування, поки не перейменував в ХТМ формат
10) добав розмір аніме
11) може поставити справа від квадратику "Серій" галочки ТВ(автоматом), ОВА, ОНА та фільм, це важливо.

це ще не все, решту ще не додумав,
взагалі - більше можливостей - це більш дружній інтерфейс, можливо створити діалогове вікно щоб відкривалося - куди можна вписати додаткову інформацію, картинку чи кілька, коментаріїї,... можливо зробити щоб працювала права кнопка миші, ще я було би зручно щоби в закладці "бажані" всеж була кнопка "додати" і щоб там теж діяли прапорці

чекаю коментарів

0

14

Так я теж нікому нічого не нав’язую, просто є конкретні приклади, от ми їх і використовуємо. Мені здається, що, нажаль, цю тему читаємо лише ми з тобою... Великим недоліком програмки є те, що людям з існуючою колекцією важко перейти на Перегляд-А, аде треба вручну все переписувати. А робити експорт з універсальних програм (ексель) дуже проблематично: адже у кожного свій формат обліку. Тому, Перегляд-А призначений для тих, хто ще не веде (майже) ніякого обліку, як ото початківці. Але місцеві початківці (Тамао та інші?), мабуть жодного разу в цю тему носа і не засунули :)

Дякую за твої пропозиції. Я зараз на них відреагую. Але спершу, ти натякаєш, що хтось інший спробував програмку і хоче нею користуватися? І що таке „професійний рівень“? Повір мені, все дуже „професійно“, я веду документацію і т.д. та й сам я не школярик-„програміст“... Я ж завжди пишу, що це маленька програмка. Щодо професійних можливостей, наразі (прямих, не ексель) альтернатив моїй програмі дуже мало, а укр. або рос. мовою мабуть взагалі немає, так що і немає з чим порівнювати. У мене є ідеї щодо потужної всевміючої програми обліку аніме, але це дуже багато роботи і буде, мабуть, на майбутнє.

Щодо твоїх пропозицій:
1) в тебе спрова є досить місця - може знайдеш спосіб розмістити там картинку з аніме(де її брати - питання другорядне, але маленька іллюстрація і можливість ця дасть велике задоволення при користуванні каталогом)

З самого початку про це думав, але відклав на потім. Це б сильно зменшувало мобільність облікової інформації, отримуємо не 1 файл, а цілу теку з малюночками в доданок. Є ще і інші маленькі проблеми, але загалом нескладно це зробити.

2) добав можливість вводити альтернативну назву, наприклад на словїянській мові.

Можна. Наразі можна використовувати зауваження.

3) що начить зірочка??? можливо зробити кілька іконок, і дати можливість давати їм назву і назвати прапорці, тобто зліва можна до серіала прикріпити кілька прапорців, яка, наприклад будуть означати що : серіал а)переглянутий б) з ан сабами в) це комедія г) серіал зараз  в когось а не в мене чи щось таке...

В тому і лафа, що кожен сам може вирішити що означає зірочка. Для мене — хороше або улюблене аніме. Прапорці теж мені відомі, колись додам.

4) добав десь справку, про автора, FAQ, версію, ...

Допомога не дуже потрібна — програма маленька, і хіба важко одразу зрозуміти, як все працює? До того ж, вся допомога викладається на сайті в спеціальному розділі. Решта вже є, натисни на маленький знак питання.

5) заміни "редагувати матеріал" на "зберегти зміни", бо редагувати можна і без кнопки, а кнопку нажимати треба коли вже все змінив.

Згоден, зроблю. Хоча текст під кнопкою вже зараз дає пояснення.

7) яке значення тієї галочки, що стоїть між третьою і четвертою кнопкою знизу??? я роумію, що видвлити не вдається без галочки, і що підказка каже про запобіжник видалення, але це не зручно якщо хтось допустив помилку - то на автоматі - його ніякий запобіжник не врятує - краще створи ще одну закладку після "всі", "бажані", створи щось типу "корзина" чи "в історії" куди будуть переміщатися ці списки а вже там їх можна буде видалити повністю

Натиснути на автоматі на галочку а потім одразу на видалення трохи важко. Створення додаткової закладки порушить логіку переліків, поки що залишу це так.

8) я працюю в ХР, і умене сикакує консольне вікно ДОСа, чесно кажучи достає - ти не знаєш к зробити, щоб воно в звернутому варіанті запускалось і не маячило? Я так розумію ти на яві пишеш?

В новому випуску вже усунено. Окрім того, в розділі „Допомога“ на сторінці написано як це гарно зробити. В новій версії вікна зовсім не буде.

9) умови - в мене в текстовому варіанті може зберігай не як TXT а як HTM - не потрыбны спец програми для читання. бо в мене були проблеми з кодування, поки не перейменував в ХТМ формат

Спецпрограми? Нормальний віндовс хп відкриває це просто в записнику, де я це і писав. Там просто унікод, нічого особливого. Я все завжди випробовую на 4 машинах.

10) добав розмір аніме

Додам.

11) може поставити справа від квадратику "Серій" галочки ТВ(автоматом), ОВА, ОНА та фільм, це важливо.

Вже є, дивись рисунок вище.

Якщо я якісь пропозиції не дуже приймаю, то це зовсім не значить, що я їх остаточно відкидаю і думаю, що ти дурень :) Ти ж розумієш, що у мене є певний план розвитку програми і я з радістю додам те що пропонують, хоч і не відразу, якщо це збігається з моїми думками. Якби я додавав все що просять, то швидко втратив би свободу незалежно розвинути мою власну концепцію. Тому я іноді і „захищаюсь“ від пропозицій.

Про інтерфейс я довго думав. Мені неодноразово казали, що саме він є однією з сильних сторін. Я планував зробити його компактним, маленьким і зрозумілим і вважаю, що він вдалий. Тому я трохи упереджений і не можу вигадати щось краще, якщо у тебе є конкретні пропозиції, — давай їх. Права кнопка миші працює в новому випуску над полями типу і носія зберігання. Знову ж таки, цей новий випуск ще не можна завантажити, для інших людей є лише рисунок вгорі.

Взагалі у мене постійна внутрішня боротьба, щодо функцій які я хочу вбудувати. Я хочу щоб Перегляд-А залишалася маленькою програмою, але одночасно, бажаючи додати нові можливості, я не хочу перетворювати її на ту велику заплановану на майбутнє систему. Як я вже писав на сайті програми, вагомим додатком буде зв’язок з анідб — абослютно найбільшою і найповнішою базою даних аніме. Тоді можна буде додавати нове аніме завантажучи всі значення автоматично через мережу. Таким чином зникне найбільша частина ручної роботи.

Отредактировано Юрко Савеленко (2007-06-13 02:21:45)

0

15

Доречі, згадав дещо. Тут зареєстрований такий товариш, SheNick зветься. Так він ніби-то теж працює над власною програмою обліку аніме, але про неї мені нічого не відомо.

0

16

Юрко Савеленко написал(а):

Працюю. Нажаль дуже повільно.
Поки прочитаю все що ви тут понаписали... багатенько )) Потім відпишуся )

0

17

Свершилось, появился в интернете, на самом продвинутом информационном ресурсе список.
вернее возможность создавать список того, что у тебя есть, того что ты хотел бы получить,
можно расшарить свое мыло для того, чтобы с вами могли связатся, кроме того мне нравится возможность увидеть всю информацию по конкретному аниме.
есть там еще и возможность групировать списки просмотренное или нет

естественно нужно потратить немного времени, чтобы забить там все что у тебя есть, но думаю, что это первый шаг, естественно самый трудный  :cool:
http://www.world-art.ru/account/title_l … =animation

естественно нужно зарегистрироватся

0


Вы здесь » VinOtaku » Технофорум » Мої надбаннями в області СОРТУВАННЯ та КАТАЛОГІЗАЦІЇ інформації